Şifremi Unuttum

Devi – Tanrıça

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

2.680 views

Devi – Tanrıça
720p

1960 yapımı bir Hint filmi olan DeviTanrıça’, dinin insan hayatındaki yerinin nereye kadar uzanabileceğini anlatan bir dram. Dayamoyee ve kocası Umaprasad, Bengal’de yaşayan bir çifttir. Umaprasad’ın yaşlı babası Kalikinkar Choudhuri de onlarla birlikte yaşamaktadır. Umaprasad çalışırken, Dyamoyee Kalikinkar’ın bakımını üstlenmektedir. Tanrıça Kali’nin inançlı bir müridi olan Kalikinkar, bir gün bir rüya görür. hintfilmi.net Rüyasında; Dayamoyee, Tanrıça Kali’nin bir yansıması, ve yeniden doğmuş halidir. Bunu bir işaret olarak gören Kalikinkar, Dayamoyee’ye tapınmaya başlar. Bunu gören köy halkı da Kalikinkar’ı izler. Umaprasad durumun yanlışlığını görebilmekte, ama elinden bir şey gelmemektedir, çünkü Dayamoyee’nin kendisi de Tanrıça olduğuna inanmıştır.

Satjayit Ray’ın yönettiği filmin senaryosu Prabhat Kumar Mukherjee ve Satjayit Ray’a ait. Başrollerde; Dayamoyee rolünde Sharmila Tagore, Kalikinkar rolünde Chhabi Biswas ve Umaprasad rolünde Soumitra Chatterjee yer alıyor.

1960’ta Bengal Dilinde En İyi Film dalında ulusal madalya alan film, 1962’de de Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü’ne aday gösterilen başarılı bir yapım. Eski hint filmlerini en kaliteli şekilde hintfilmi.net adresinden izleyebilirsiniz.

Yorum YapBenzer Filmler

Hint Filmi İzle

Hint Filmi İzle - Google Sitemap - Resim Sitemap Hintfilmi.net sitemizden 2013 senesinde ve daha önceki senelerde yayınlanmış olan bollywood-hint filmlerini full hd kalitede kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Hint Filmi İzle mek için play butonuna bastıktan sonra bir süre beklersin film otomatik olarak yüklenir ve izlerken kesinti yaşamazsınız. Sunucularımızda hiçbir şekilde video,film barındırılmamaktadır, filmler youtube,vkoante gibi paylaşım sitelerinden izlettirilmektedir. Telif hakkı ve diğer problemleriniz için lütfen bizimle iletişim bölümünden irtibata geçiniz. Dram-romantik-komedi ve diğer kategorilerden hint filmi izlemek için doğru adrestesiniz... iran filmleri copyright © 2012
DMCA.com