1960
Meghe Dhaka Tara
İncele
Meghe Dhaka Tara
Türkçe Altyazı
Meghe Dhaka Tara hint filmi izle, 1960 yapımıdır. Neeta adında genç ve güzel bir kızın hikayesinin anlatıldığı filmde, kızımız ailesiyle birlikte ikamet etmektedir. Pakistan'ın doğusundan mülteci olarak Hindistan'a gelmiştir. Neeta etrafındaki insanlar için kendisini hatta ailesini bile feda edebilecek derecede iyilik ve yardımseverdir. Abisi ise şarkıcı olmak istemektedir ve aileside onunda pek umurunda değildir. Bu yüzde bütün yük Neeta'nın omuzlarında durmaktadır. Fakat sürekli trajediler onun peşini bırakmaz.İlk seferinde nişanlısını kaybeder, akabinde çalıştığı işini kaybeder ve en sonunda da sağlığından olur. Sağlığını kaybetmesi ise tüberkoloza bağlıdır. Şarkıcı olmak isteyen erkek kardeşi anne babasını pek umursamasa da Neeta'dan endişe eder. Zaten hastalığına da çok üzülür. Bu yüzden Neeta kendisini kurtarması için erkek kardeşinden yardım isteyecektir. Hintfilmi.net sunar.
  • IMDb 8.1
  • 1.638
  • 0
Devi – Tanrıça
İncele
Devi – Tanrıça
Türkçe Altyazı
1960 yapımı bir Hint filmi olan Devi ‘Tanrıça’, dinin insan hayatındaki yerinin nereye kadar uzanabileceğini anlatan bir dram. Dayamoyee ve kocası Umaprasad, Bengal’de yaşayan bir çifttir. Umaprasad’ın yaşlı babası Kalikinkar Choudhuri de onlarla birlikte yaşamaktadır. Umaprasad çalışırken, Dyamoyee Kalikinkar’ın bakımını üstlenmektedir. Tanrıça Kali’nin inançlı bir müridi olan Kalikinkar, bir gün bir rüya görür. hintfilmi.net Rüyasında; Dayamoyee, Tanrıça Kali’nin bir yansıması, ve yeniden doğmuş halidir. Bunu bir işaret olarak gören Kalikinkar, Dayamoyee’ye tapınmaya başlar. Bunu gören köy halkı da Kalikinkar’ı izler. Umaprasad durumun yanlışlığını görebilmekte, ama elinden bir şey gelmemektedir, çünkü Dayamoyee’nin kendisi de Tanrıça olduğuna inanmıştır.Satjayit Ray’ın yönettiği filmin senaryosu Prabhat Kumar Mukherjee ve Satjayit Ray’a ait. Başrollerde; Dayamoyee rolünde Sharmila Tagore, Kalikinkar rolünde Chhabi Biswas ve Umaprasad rolünde Soumitra Chatterjee yer alıyor.1960’ta Bengal Dilinde En İyi Film dalında ulusal madalya alan film, 1962’de de Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü’ne aday gösterilen başarılı bir yapım. Eski hint filmlerini en kaliteli şekilde hintfilmi.net adresinden izleyebilirsiniz.
  • 94
  • IMDb 8.0
  • 4.043
  • 0
Hint Filmi İzle - Google Sitemap - Resim Sitemap Hintfilmi.net sitemizden 2013 senesinde ve daha önceki senelerde yayınlanmış olan bollywood-hint filmlerini full hd kalitede kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Hint Filmi İzle mek için play butonuna bastıktan sonra bir süre beklersin film otomatik olarak yüklenir ve izlerken kesinti yaşamazsınız. Sunucularımızda hiçbir şekilde video,film barındırılmamaktadır. Tüm filmler youtube,open,mailru vb... gibi paylaşım/video sitelerinden kaynak gösterilerek izlettirilmektedir. Telif hakkı ve diğer problemleriniz için lütfen bizimle iletişim bölümünden irtibata geçiniz. Dram-romantik-komedi ve diğer kategorilerden hint filmi izlemek için doğru adrestesiniz. Shah Rukh Khan filmleri, Aamir Khan filmleri, Kajol Filmleri, Salman Khan filmleri, Akshay Kumar filmleri, Priyanka Chopra filmleri, Anupam Kher filmleri, Om Puri filmleri, Aishwarya Rai filmleri, Katrina Kaif filmleri, Kareena Kapoor filmleri, Alia Bhatt filmleri vb... gibi bollywood sinemasında büyük ses getirmiş büyük oyuncuların en fazla filmini bizim sitemizde full ve hd 1080p kalitesinde bulacaksınızdır. Her hint filminin açıklamalı konusu detaylı bir şekilde tarafımızdan yazılmıştır. Hint filmleri denildiğinde akla gelen ilk site olmak için 6 seneyi aşkın bir zamandır siz ziyaretçilerimize 7/24 hizmet vermek için elimizden geleni yapmaktayız. İyi seyirler dileriz...